WORK-ON - Włącz się na pracę w branży IT - Back-End Developer
Odkryj nowoczesne ścieżki kariery
Back-End Developer

Back-End Developer

Najłatwiej Back-end wytłumaczyć, jako zaplecze aplikacji internetowych – wszystkie operacje, które są wykonywane po stronie serwera.

Krótko o kursie

Kurs zakłada naukę tworzenia profesjonalnych aplikacji internetowych zakodowanych w PHP z wykorzystaniem aktualnych narzędzi takich, jak: HTML5, CSS3, MySQL, PHP7, Laravel. Naukę uzupelniają zagadnienia związane z architekturą MVC, przegląd narzędzi developerskich oraz praca grupowa (wersjonowanie GIT oraz metodologia SCRUM).

Dla kogo

Programista Back-End jest odpowiedzialny za architekturę, logikę systemu oraz odpowiedni przepływ informacji. Wymaga się od niego analitycznego myślenia, wysokich umiejętności technicznych oraz dokładności w kodowaniu. Nie ma znaczenia, czym zajmowałeś się wcześniej i jakie masz wykształcenie. Jeżeli masz talent, to przy odpowiednim zaangażowaniu w kurs możesz zmienić swoją drogę zawodową na lepszą. Back-End Webdeveloperzy to bardzo pożądana grupa zawodowa na rynku pracy.

Specyfika

Tworzenie stron i aplikacji internetowych to dziedzina bardzo praktyczna i wymagająca ciągłej nauki, dlatego zajęcia prowadzą praktycy, którzy pokazują jak sobie poradzić w świecie webdevelopera. Bardzo ważnym elementem programu szkolenia jest 40 godzin poświęcone na projektu aplikacji internetowej w metodyce SCRUM.

3/4 osobowe grupy, pod opieką trenera, będą tworzyć realny produkt, którym uczestnicy będą mogli pochwalić się przed przyszłymi pracodawcami. Podczas konferencji podsumowującej, zespoły będą miały szanse zaprezentować efekty swojej pracy.

Program (180h)

L.p.

Nazwa przedmiotu

1.

HTML i CSS - przegląd możliwości

2.

Podstawy grafiki komputerowej

3.

HTTP - działanie protokołu

4.

PHP - programowanie aplikacji internetowych

5.

MySQL - tworzenie i zarządzanie bazami danych SQL

6.

GIT - system kontroli wersji

7.

Narzędzia developerskie

8.

MVC - tworzenie aplikacji opartej na architekturze MVC

9.

Podstawy frameworka Symfony

10.

Warsztaty: Tworzenie projektu i własnej aplikacji internetowej

Miejsca pracy

Dbamy o uniwersalność absolwentów tak, aby odnaleźli się w firmie programistycznej, agencji reklamowej, korporacji lub jako freelancerzy.

Jak wynika z badań Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu oraz badań własnych OSW kurs odpowiada na potrzebę lokalnego rynku pracy.

Wypowiedzi osób zaangażowanych w udział w projektach WORK-ON
Opinie o projekcie
Mateusz Lewandowski / absolwent WORK-ON
Mateusz Lewandowski
Absolwent
"Nie byłem daleko od webdeveloperki, ale brakowało mi doświadczania. Dzięki projektowi mogłem pokazać swoje umiejętności na stażu w uznanej agencji interaktywnej, co zaowocowało dobrze płatnym zatrudnieniem."
Konrad Kamiński / absolwent WORK-ON
Konrad Kamiński
Absolwent
"Robiłem w życiu wiele różnych rzeczy, ale żadna nie sprawiała mi tyle frajdy, co projektowanie aplikacji mobilnych. W projekcie poznałem podstawy, a obecnie jestem na stażu w KDR Solutions i uczę się projektować apki"
Erwin / absolwent WORK-ON
Erwin Bochnia
Absolwent
"Nie miałem sprecyzowanych planów na karierę zawodową, myślałem o projektowaniu gier... ułożyło się inaczej i nie żaluję. Na stażu byłem w firmie TKOMP i pracuję jako programista. Wszystkim niezdecydowanym polecam udział w projekcie."
szef Syneo.pl - Karol
Karol Chęciński
Trener, szef Syneo.pl
"Zaskoczył mnie rozmach z jakim jest zorganizowany projekt. Prowadziłem zajęcia z metodyki SCRUM, której używamy w mojej firmie. Udział w projekcie to dobry krok, żeby zacząć karierę w branży IT."
Udział w projekcie WORK-ON 6 się opłaca
Rekrutacja zakończona.
Uczestnicy projektu nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem w projekcie. Wszelkie koszty pokrywają Fundusze Europejskie, a dodatkowo beneficjenci otrzymują wsparcie finansowe na różnych etapach projektu.
Wartość merytoryczna
Doradztwo zawodowe, Warsztaty aktywizacyjne, Informatyczny kurs zawodowy, Kurs angielskiego z certyfikatem TOEIC.
Stypendium szkoleniowe
Uczestnicy są wynagradzani za regularną frekwencję na zajęciach stypendium w wysokości 77 zł za każdy dzień szkoleniowy.
Płatny staż zawodowy
Zapewniamy płatny 3-miesięczny staż zawodowy w firmie informatycznej lub odpowiednim dziale (1440 zł/miesiąc) oraz pośrednictwo pracy.
Konferencje oraz catering
W ramach projektu organizujemy inspirujące konferencje branżowe oraz zapewniamy smaczne wyżywienie na szkoleniach.