WORK-ON - Włącz się na pracę w branży IT - Administrator sieci Cisco CCNA
Odkryj nowoczesne ścieżki kariery
Kurs Cisco CCNA

Administrator sieci Cisco CCNA

Kurs CCNA (Cisco Certified Network Associate) Routing and Switching jest podstawowym kursem przeznaczonym dla osób rozpoczynających naukę technologii i protokołów w nowoczesnych sieciach IT.

Dla kogo?

Kurs CCNA przeznaczony jest dla osób, które chcą rozpocząć pracę w obszarze sieci na stanowiskach: operatorów sieci, junior engineer, junior network administrator oraz w szeroko rozumianym nadzorze i monitoringu sieci Internetowych.

Kurs nie wymaga wiedzy technicznej i został zaprojektowany, aby uczestnicy stopniowo poznawali protokoły budując sieć Internet na przykładzie ćwiczeń praktycznych wykonywanych na ruterach oraz przełącznikach Cisco. Nie jest wymagana wiedza początkowa z zakresu sieci komputerowych, a jedynie podstawowa znajomość obsługi komputera w zakresie popularnych aplikacji Windows oraz wykorzystania www.

Szkolenie CCNA jest doskonałą okazją do zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do zmiany ścieżki kariery lub przebranżowienia się.

Program (180h)

Kurs CCNA 7.0 (najnowsza wersja) składa się z 3 części zwanych semestrami, które obejmują następujące zagadnienia:

typy i podział sieci, media stosowane w sieciach, podstawy przełączania w sieci LAN, sieci VLAN oraz trakty, sieci bezprzewodowe, adresacja IPv4 oraz IPv6, ruting między sieciami, protokoły rutingu: RIP, EIGRP, OSPF jedno - i wielo obszarowy, wyznaczanie tras pakietów IP, technologie sieci rozległych: Frame Relay, NAT, DHCP, zarządzanie i konfiguracja urządzeń z systemem IOS, zabezpieczanie urządzeń sieciowych, tunele VPN, listy kontroli dostępu ACL, wdrażanie polityki bezpieczeństwa sieci, podstawy wirtualizacji i automatyzacji zadań administracyjnych.

Miejsca pracy

Kompetencje dostarczone w trakcie kursi są bardzo  poszukiwane na runku pracy, zatem solidna realizacja kursu oraz znajomość języka angielskiego dają gwarancję zatrudnienia na runku pracy województwa kujawsko-pomorskiego oraz na ternie Polski lub za granicą.

Jak wynika z badań Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu oraz badań własnych OSW kurs odpowiada na potrzebę lokalnego rynku pracy.

Udział w projekcie WORK-ON 6 się opłaca
Rekrutacja zakończona.
Uczestnicy projektu nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem w projekcie. Wszelkie koszty pokrywają Fundusze Europejskie, a dodatkowo beneficjenci otrzymują wsparcie finansowe na różnych etapach projektu.
Wartość merytoryczna
Doradztwo zawodowe, Warsztaty aktywizacyjne, Informatyczny kurs zawodowy, Kurs angielskiego z certyfikatem TOEIC.
Stypendium szkoleniowe
Uczestnicy są wynagradzani za regularną frekwencję na zajęciach stypendium w wysokości 77 zł za każdy dzień szkoleniowy.
Płatny staż zawodowy
Zapewniamy płatny 3-miesięczny staż zawodowy w firmie informatycznej lub odpowiednim dziale (1440 zł/miesiąc) oraz pośrednictwo pracy.
Konferencje oraz catering
W ramach projektu organizujemy inspirujące konferencje branżowe oraz zapewniamy smaczne wyżywienie na szkoleniach.