WORK-ON - Włącz się na pracę w branży IT - Specjalista ds. marketingu internetowego
Odkryj nowoczesne ścieżki kariery
Specjalista ds. marketingu internetowego

Specjalista ds. marketingu internetowego

Kurs nowoczesnych narzędzi marketingowych wykorzystywanych przez agencje reklamowe oraz samodzielnie przez firmy i freelancerów.

Krótko o kursie

Na kursie nauczysz się jak profesjonalnie wykorzystywać narzędzia social media, prowadzić kampanię Adwords, poznasz zagadnienia content marketingu oraz odbędziesz warsztaty copywritingu. Specjalistyczna wiedza wynikająca z połączenia wszystkich wymienionych kanałów marketingowych oraz analizy dostarczonych danych, to jedna z najbardziej deficytowych umiejętności na rynku pracy.

Dla kogo

Kurs jest dedykowany osobom ambitnym i kreatywnym, które swobodnie czują się w social media oraz potrafią wykorzystać „nowe media” do realizacji celów biznesowych. W wielu firmach Specjalista ds. marketingu internetowego staje się niezbędny do koordynowania kampanii reklamowych z wykorzystaniem zewnętrznych agencji lub freelancerów. Łączy kompetencje osoby odpowiedzialnej za promocję, sprzedaż i IT. Może funkcjonować zarówno w zespołach firmowych jak i indywidualnie.

Specyfika

E-marketing to dziedzina bardzo praktyczna, a w programie szkolenia 90% zajęć to ćwiczenia. Bardzo ważnym elementem programu szkolenia jest 40 godzin poświęcone na projekt własnej kampanii e-Marketingowej.

3/4 osobowe grupy, pod opieką trenera, będą tworzyć realny produkt, którym uczestnicy będą mogli pochwalić się przed przyszłymi pracodawcami. Podczas konferencji podsumowującej, zespoły będą miały szanse zaprezentować efekty swojej pracy.

Program (180h)

L.p.

Nazwa przedmiotu

1.

Podstawy marketingu internetowego - przegląd narzędzi

2.

Tworzenie kampanii w mediach społecznościowych (Social media)

3.

Copywriting i content marketing

4.

Analityka webowa (Google Analytics)

5.

Tworzenie kampanii marketingowych opartych na Google Adwords

6.

Techniki pozycjonowania stron (SEO)

7.

Podstawy grafiki komputerowej

8.

Obsługa systemu CMS WordPress

9.

SCRUM - umiejętność pracy w zespole

10.

Warsztaty: Tworzenie projektu własnej kampanii e-marketingowej

Miejsca pracy

Absolwenci kursu Specjalista ds. marketingu internetowego są przygotowywani do pracy w agencjach interaktywnych oraz mniejszych firmach wykorzystujących sprzedaż internetową w swojej działalności. Specjalizacja w określonej dziedzinie, np. social media lub adwords pozwoli również aplikować na specjalistyczne stanowiska w zespołach odpowiedzialnych za projekty w dużych firmach i korporacjach.

Jak wynika z badań Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu oraz badań własnych OSW kurs odpowiada na potrzebę lokalnego rynku pracy.

Wypowiedzi osób zaangażowanych w udział w projektach WORK-ON
Opinie o projekcie
Monika Lewandowska / absolwent WORK-ON
Monika Lewandowska
Absolwentka
"Wyłączyłam nudę! Włączyłam się na pracę w e-marketingu. Mój udział w projekcie WORK-ON2 to zupełny przypadek, o naborze dowiedziałam się przeglądając oferty pracy w internecie. Ukończyłam szkolenie, zdobyłam nowy zawód i otworzyło się przede mną więcej możliwości rozwoju kariery zawodowej."
Mikołaj Kuczyński / absolwent WORK-ON
Mikołaj Kuczyński
Absolwent
"Bez ryzyka nie ma zabawy! Dlatego porzuciłem pracę na etacie, aby wziąć udział w projekcie WORK-ON2. Opłaciło się, ponieważ zdobyłem nowy zawód i poznałem ciekawych ludzi. Dziś pracuję jako Creative Graphic Designer w Social Room. To była dobra decyzja!"
Damian / absolwent WORK-ON
Damian Borucki
Absolwent
"Udział w projekcie okazał się świetną decyzją. Jeszcze rok temu niewiele wiedziałem o branży SEO, a dziś właśnie tym się zajmuję i sprawia mi to ogromną satysfakcję. Projekt otworzył przede mną nowe horyzonty, a jednocześnie pomógł odnaleźć dziedzinę, w której chcę się realizować."
szef SITAB - Tomasz
Tomasz Brylew
Trener, szef SITAB
"Marketing internetowy to dobry wybór dla osób które szukają nowej drogi zawodowej. W projekcie uczę analityki internetowej, podstaw SEO i wprowadzam do pracy w e-marketingu. Widzę duży potencjał kreatywny w młodych ludziach i zachęcam do nauki zagadnień technicznych."
 
Udział w projekcie WORK-ON 6 się opłaca
Rekrutacja zakończona.
Uczestnicy projektu nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem w projekcie. Wszelkie koszty pokrywają Fundusze Europejskie, a dodatkowo beneficjenci otrzymują wsparcie finansowe na różnych etapach projektu.
Wartość merytoryczna
Doradztwo zawodowe, Warsztaty aktywizacyjne, Informatyczny kurs zawodowy, Kurs angielskiego z certyfikatem TOEIC.
Stypendium szkoleniowe
Uczestnicy są wynagradzani za regularną frekwencję na zajęciach stypendium w wysokości 77 zł za każdy dzień szkoleniowy.
Płatny staż zawodowy
Zapewniamy płatny 3-miesięczny staż zawodowy w firmie informatycznej lub odpowiednim dziale (1440 zł/miesiąc) oraz pośrednictwo pracy.
Konferencje oraz catering
W ramach projektu organizujemy inspirujące konferencje branżowe oraz zapewniamy smaczne wyżywienie na szkoleniach.