WORK-ON - Włącz się na pracę w branży IT - Front-End Developer
Odkryj nowoczesne ścieżki kariery
Front-End Developer

Front-End Developer

W dużym uproszczeniu Front-end to ta część strony lub aplikacji webowej, która jest wyświetlana w przeglądarce.

Krótko o kursie

Kurs zakłada naukę tworzenia profesjonalnych aplikacji internetowych z wykorzystaniem aktualnych narzędzi, takich jak: HTML5, CSS3, Bootstrap4, Javascript, jQuery, RaectJS, CMS Wordpress. Dodatkowo w programie szkolenia znalazły się podstawy PHP w zakresie dostosowania systemu WordPress. Naukę uzupełniają zagadnienia związane z projektowaniem, obsługą narzędzi developerskich oraz praca grupowa (wersjonowanie GIT oraz metodologia SCRUM).

Dla kogo

Programiści front-end dbają, aby strona była czytelna i intuicyjna dla użytkowników na wszystkich dostępnych urządzeniach (komputer, tablet, telefon). Jeśli masz zmysł estetyczny, dbałość o szczegóły, cechuje Cię kreatywność i lubisz tworzyć przyjemne dla oka rzeczy – front-end jest dla Ciebie. Nie ma znaczenia, czym zajmowałeś się wcześniej i jakie masz wykształcenie. Przy odpowiednim zaangażowaniu w kurs możesz zmienić swoją drogę zawodową na lepszą. Webdeveloperzy to bardzo pożądana grupa zawodowa na rynku pracy.

Specyfika

Tworzenie stron internetowych to dziedzina bardzo praktyczna i wymagająca ciągłej nauki, dlatego zajęcia prowadza praktycy, którzy pokazują jak sobie poradzić w świecie webdevelopera. Bardzo ważnym elementem programu szkolenia jest 40 godzin poświęcone na projektu aplikacji internetowej w metodyce SCRUM

3/4 osobowe grupy, pod opieką trenera, będą tworzyć realny produkt, którym uczestnicy będą mogli pochwalić się przed przyszłymi pracodawcami. Podczas konferencji podsumowującej, zespoły będą miały szanse zaprezentować efekty swojej pracy.

Program (180h)

L.p.

Nazwa przedmiotu

1.

HTML i CSS - tworzenie struktury strony internetowej

2.

Podstawy grafiki komputerowej

3.

Bootstrap - możliwości i zastosowanie, responsywność

4.

JavaScript - wprowadzanie interakcji, obsługa formularzy

5.

jQuery - podstawy biblioteki

6.

ReactJS - wstęp do wykorzystania frameworka

7.

GIT - system kontroli wersji

8.

Narzędzia developerskie

9.

System CMS WordPress

10.

Podstawy PHP w zakresie dostosowania systemu CMS WordPress

11.

Warsztaty: Tworzenie projektu i własnej strony internetowej

Miejsca pracy

Dbamy o uniwersalność absolwentów tak, aby odnaleźli się w firmie programistycznej, agencji reklamowej, korporacji lub jako freelancerzy.

Jak wynika z badań Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu oraz badań własnych OSW kurs odpowiada na potrzebę lokalnego rynku pracy.

Wypowiedzi osób zaangażowanych w udział w projektach WORK-ON
Opinie o projekcie
Mateusz Lewandowski / absolwent WORK-ON
Mateusz Lewandowski
Absolwent
"Nie byłem daleko od webdeveloperki, ale brakowało mi doświadczania. Dzięki projektowi mogłem pokazać swoje umiejętności na stażu w uznanej agencji interaktywnej, co zaowocowało dobrze płatnym zatrudnieniem."
Konrad Kamiński / absolwent WORK-ON
Konrad Kamiński
Absolwent
"Robiłem w życiu wiele różnych rzeczy, ale żadna nie sprawiała mi tyle frajdy, co projektowanie aplikacji mobilnych. W projekcie poznałem podstawy, a obecnie jestem na stażu w KDR Solutions i uczę się projektować apki"
Erwin / absolwent WORK-ON
Erwin Bochnia
Absolwent
"Nie miałem sprecyzowanych planów na karierę zawodową, myślałem o projektowaniu gier... ułożyło się inaczej i nie żaluję. Na stażu byłem w firmie TKOMP i pracuję jako programista. Wszystkim niezdecydowanym polecam udział w projekcie."
szef Syneo.pl - Karol
Karol Chęciński
Trener, szef Syneo.pl
"Zaskoczył mnie rozmach z jakim jest zorganizowany projekt. Prowadziłem zajęcia z metodyki SCRUM, której używamy w mojej firmie. Udział w projekcie to dobry krok, żeby zacząć karierę w branży IT."
Udział w projekcie WORK-ON 6 się opłaca
Rekrutacja zakończona.
Uczestnicy projektu nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem w projekcie. Wszelkie koszty pokrywają Fundusze Europejskie, a dodatkowo beneficjenci otrzymują wsparcie finansowe na różnych etapach projektu.
Wartość merytoryczna
Doradztwo zawodowe, Warsztaty aktywizacyjne, Informatyczny kurs zawodowy, Kurs angielskiego z certyfikatem TOEIC.
Stypendium szkoleniowe
Uczestnicy są wynagradzani za regularną frekwencję na zajęciach stypendium w wysokości 77 zł za każdy dzień szkoleniowy.
Płatny staż zawodowy
Zapewniamy płatny 3-miesięczny staż zawodowy w firmie informatycznej lub odpowiednim dziale (1440 zł/miesiąc) oraz pośrednictwo pracy.
Konferencje oraz catering
W ramach projektu organizujemy inspirujące konferencje branżowe oraz zapewniamy smaczne wyżywienie na szkoleniach.