WORK-ON - Włącz się na pracę w branży ICT - Tworzenie aplikacji internetowych
Odkryj nowoczesne ścieżki kariery

Tworzenie aplikacji internetowych

Rekrutacja zakończona


Kurs zakłada naukę tworzenia profesjonalnych stron internetowych z wykorzystaniem języka HTML5, CSS3 oraz Javascript. Ponadto na kursie nauczysz się tworzyć i korzystać z popularnych systemów CMS, takich jak Joomla i Wordpress. Uzupełnieniem kursu jest nauka pozycjonowania (SEO). Twórcy stron internetowych to bardzo pożądana grupa zawodowa na rynku pracy.

Dla kogo?

Kurs skierowany jest do osób najbardziej zainteresowanych programowaniem, w zakresie tworzenia nowoczesnych stron internetowych.

Chcesz zająć się projektowaniem stron internetowych w zakresie warstwy wizualnej, czyli front-endu? Ten kurs jest właśnie dla Ciebie!

Programiści front-end dbają, aby strona była czytelna i intuicyjna dla użytkowników na wszystkich dostępnych urządzeniach (komputer, tablet, telefon). Jeśli masz zmysł estetyczny, dbałość o szczegóły, cechuje Cię kreatywność i lubisz tworzyć przyjemne dla oka rzeczy – front-end jest dla Ciebie.

Nie ma znaczenia, czym zajmowałeś się wcześniej i jakie masz wykształcenie. Przy odpowiednim zaangażowaniu w kurs możesz zmienić swoją drogę zawodową na lepszą.

Efekty

Celem kursu jest przygotowanie kompetentnego projektanta stron internetowych (webdevelopera). Ponadto uczestnik jest wyposażony w podstawy, które umożliwią samodzielną naukę kolejnych zagadnień. Praca webdevelopera wymaga ciągłego doskonalenia, a kurs pomaga zrobić pierwszy i najtrudniejszy krok.

Ponadto uczestnik jest przygotowany do zdania powszechnie uznawanego certyfikatu ECCC (Europejski Certyfikat Kompetencji informatycznych) CS M3 na poziomie B (średniozaawansowanym). Zobacz zagadnienia, które obejmuje egzamin.

Program

L.p.

Nazwa przedmiotu

Liczba godzin.

1.

Podstawowe pojęcia związane z projektowaniem aplikacji internetowych

5

2.

Przegląd narzędzi programistycznych

5

3.

Architektury systemów internetowych

5

4.

Tworzenie struktury strony internetowej przy pomocy języka HTML i CSS

25

5.

Poprawność sporządzania dokumentów cyfrowych

5

6.

Grafika na stronach internetowych

10

7.

Tworzenie i obsługa formularzy

5

8.

Podstawy programowania w JavaScript

15

9.

Możliwości i zastosowanie Bootstrap

10

10.

Responsywność i mobilne aplikacje internetowe

5

11.

Obsługa systemów CMS: WordPress, Joomla

20

12.

Podstawy pozycjonowania witryn

5

13.

Publikacja witryny internetowej

5

14.

Warsztaty: Tworzenie projektu i własnej aplikacji internetowej

40

 

RAZEM

160

Bardzo ważnym elementem programu szkolenia jest blok 40 godzin poświęcony na warsztaty tworzenia projektu i własnej aplikacji internetowej. 3-osobowe grupy, pod opieką trenera, będą tworzyć własny projekt techniczny i działającą aplikację internetową. Takim projektem uczestnicy będą mogli pochwalić się przed przyszłymi pracodawcami, co zwiększy ich szansę na podjęcie zatrudnienia. Dodatkowo uczestnicy nauczą się pracy w grupie i pracy projektowej, co w obecnym czasie jest najczęściej spotykaną formułą w branży IT.

Miejsca pracy

Dbamy o uniwersalność absolwentów, tak, aby odnaleźli się w agencji reklamowej, firmie softwarowej, korporacji lub jako freelancerzy. Wśród potentatów na rynku kujawsko-pomorskim wzrost zatrudnienia w ciągu najbliższego roku prognozowało wiele firm z branży, takich jak Atos IT Services, T-KOMP, Mobica, Websoul, Syneo.pl, Network Way, KDR Solutions i inne.

Wypowiedzi osób zaangażowanych w udział w projekcie WORK-ON 2
Opinie o projekcie
Mateusz Lewandowski / absolwent WORK-ON
Mateusz Lewandowski
Absolwent
"Nie byłem daleko od webdeveloperki, ale brakowało mi doświadczania. Dzięki projektowi mogłem pokazać swoje umiejętności na stażu w uznanej agencji interaktywnej, co zaowocowało dobrze płatnym zatrudnieniem."
Konrad Kamiński / absolwent WORK-ON
Konrad Kamiński
Absolwent
"Robiłem w życiu wiele różnych rzeczy, ale żadna nie sprawiała mi tyle frajdy, co projektowanie aplikacji mobilnych. W projekcie poznałem podstawy, a obecnie jestem na stażu w KDR Solutions i uczę się projektować apki"
Erwin / absolwent WORK-ON
Erwin Bochnia
Absolwent
"Nie miałem sprecyzowanych planów na karierę zawodową, myślałem o projektowaniu gier... ułożyło się inaczej i nie żaluję. Na stażu byłem w firmie TKOMP i pracuję jako programista. Wszystkim niezdecydowanym polecam udział w projekcie."
szef Syneo.pl - Karol
Karol Chęciński
Trener, szef Syneo.pl
"Zaskoczył mnie rozmach z jakim jest zorganizowany projekt. Prowadziłem zajęcia z metodyki SCRUM, której używamy w mojej firmie. Udział w projekcie to dobry krok, żeby zacząć karierę w branży IT."
Udział w projekcie WORK-ON 30+ się opłaca
Rekrutacja zakończona
Uczestnicy projektu nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem w projekcie. Wszelkie koszty pokrywają Fundusze Europejskie, a dodatkowo beneficjenci otrzymują wsparcie finansowe na różnych etapach projektu.
Wartość merytoryczna
Warsztaty aktywizacyjne, kurs zawodowy ECCC, kurs angielskiego z certyfikatem TOEIC oraz doradztwo zawodowe.
Stypendium szkoleniowe
Uczestnicy są wynagradzani za regularną frekwencję na zajęciach stypendium w wysokości 50 zł za każdy dzień szkoleniowy.
Płatny staż zawodowy
Zapewniamy pośrednictwo pracy oraz płatny 3-miesięczny staż zawodowy w firmie informatycznej lub odpowiednim dziale.
Konferencje oraz catering
W ramach projektu organizujemy 2 inspirujące konferencje branżowe oraz zapewniamy smaczne wyżywienie na szkoleniach.
Weryfikacja kandydatów
Aktywizacja zawodowa
Specjalistyczne kursy IT
Staż zawodowy