WORK-ON - Włącz się na pracę w branży IT - Tester aplikacji webowych i mobilnych
Odkryj nowoczesne ścieżki kariery
Tester aplikacji webowych i mobilnych

Tester aplikacji webowych i mobilnych

Tester to osoba, która szuka problemów w funkcjonowaniu aplikacji. Najczęściej pracuje w zespole odpowiedzialnym za jakość produktów informatycznych.

Krótko o kursie

To zawód ściśle współpracujący z programistami, analitykami. Do zadań osoby na stanowisku tester aplikacji należą planowanie, projektowanie, pisanie scenariuszy testowych, a także ich wykonanie. Podczas testów śledzi występowanie ewentualnych błędów, dokumentuje je, a także sprawia kontrolę nad ich usuwaniem.

Dla kogo

Jeżeli interesujesz się nowoczesnymi technologiami, a niekoniecznie posiadasz wykształcenie z tym związane, to tester może być dobrym wyborem. Nie ma znaczenia, czym zajmowałeś się wcześniej i jakie masz wykształcenie. Jeżeli masz talent, to przy odpowiednim zaangażowaniu w kurs możesz zmienić swój profil zawodowy na opłacalny. Program szkolenia zapewnia uczestnikom odpowiednią dawkę wiedzy niezbędnej do skutecznego podjęcia pracy jako tester aplikacji.

Specyfika

Przeprowadzane testy aplikacji dokonywane są między innymi pod kątem ich zgodności z wymogami i założeniami, wydajności, występujących obciążeń.

Podczas szkolenia uczestnicy nabędą umiejętności takie jak: planowanie, projektowanie, wykonywanie, raportowanie testów oprogramowania pod kątem potrzeb klienta, zleceniodawcy, wykonawcy projektu, optymalizację procesów testowych poprzez odpowiedni dobór scenariuszy, kontrolę przy rozwiązywaniu wykrytych nieprawidłowości, wcześniej ściśle określonych i opisanych.

Program (180h)

L.p.

Nazwa przedmiotu

1.

Podstawowe zagadnienia, techniki i narzędzia testowania oprogramowania

2.

Testowanie manualne

3.

Podstawy programowania w Java dla testerów

4.

Obsługa baz SQL dla testerów

5.

Testy automatyczne aplikacji webowych

6.

Testy automatyczne aplikacji mobilnych

7.

Tworzenie dokumentacji technicznej

8.

Warsztaty: Testowanie aplikacji rynkowych (case-study)

Miejsca pracy

Dbamy o uniwersalność absolwentów tak, aby odnaleźli się zarówno w małej firmie programistycznej, jak i w dużej korporacji. Na kujawsko-pomorskim rynku pracy stale przybywa firm programistycznych, a większość z nich posiada swoje działy testerskie. W najbliższych latach prognozowany jest znaczny wzrost zapotrzebowania na testerów aplikacji.

Jak wynika z badań Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu oraz badań własnych OSW kurs odpowiada na potrzeby lokalnego rynku pracy.

Udział w projekcie WORK-ON 6 się opłaca
Rekrutacja zakończona.
Uczestnicy projektu nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem w projekcie. Wszelkie koszty pokrywają Fundusze Europejskie, a dodatkowo beneficjenci otrzymują wsparcie finansowe na różnych etapach projektu.
Wartość merytoryczna
Doradztwo zawodowe, Warsztaty aktywizacyjne, Informatyczny kurs zawodowy, Kurs angielskiego z certyfikatem TOEIC.
Stypendium szkoleniowe
Uczestnicy są wynagradzani za regularną frekwencję na zajęciach stypendium w wysokości 77 zł za każdy dzień szkoleniowy.
Płatny staż zawodowy
Zapewniamy płatny 3-miesięczny staż zawodowy w firmie informatycznej lub odpowiednim dziale (1440 zł/miesiąc) oraz pośrednictwo pracy.
Konferencje oraz catering
W ramach projektu organizujemy inspirujące konferencje branżowe oraz zapewniamy smaczne wyżywienie na szkoleniach.